Szkoła Podstawowa nr 16 w Rzeszowie
PRZYJĘCIE UCZNIÓW KLAS CZWARTYCH W POCZET ŻAKA PDF Drukuj

Dnia 15 października 2009 o godz. 17.00 odbyło się w naszej szkole pasowanie uczniów klas czwartych na Żaków połączone z dyskoteką szkolną.

Uczniowie klas czwartych musieli pokonać szereg przeszkód takich jak udział w zawodach sportowych, picie soku z cytryny czy też naznaczenie twarzy malowidłami aby dotrzeć do królowej (p.Grażyna Myśliwiec-Gajdek) i króla (ks. Karol Pytraczyk), którzy to pasowali ich na uczniów klas starszych. Każdy uczeń otrzymał również dyplom zaświadczający o pokonaniu wyżej wymienionych przeszkód oraz zdobyciu zaszczytnego tytułu ‘Żaka’. Zadowoleni ‘Żacy’ wzięli następnie udział w pierwszej dla nich dyskotece bawiąc się razem z uczniami i nauczycielami.

Powyższa impreza została przygotowana przez Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami – p. Beatą Materną-Leją, p. Agnieszką Szymańską oraz p. Agnieszką Kurzeją.