12 września odbyła się w Rzeszowie uroczysta gala „Lodołamacze 2018”, w której wzięła udział pani dyrektor Dorota Rząsa. Zadaniem konkursu „Lodołamacze” jest promowanie wszelkich inicjatyw na rzecz społecznej odpowiedzialności oraz ukazywanie postaw, które przekraczają bariery, także te związane z uprzedzeniami i stereotypami wobec osób z niepełnosprawnością.
Szkoła nie zdobyła żadnego miejsca, ale sam fakt nominacji jest wielkim wyróżnieniem. Nasza placówka oświatowa została bowiem wybrana do konkursu, jako szkoła przyjazna ludziom niepełnosprawnym, spośród aż czterech województw.

Wyróżnienie jest dla nas jak wygrana: my pomagamy niepełnosprawnym, a niepełnosprawni pomagają nam zrozumieć piękno świata, bo nikt tak jak oni nie potrafi docenić w życiu nawet najmniejszej drobnostki.

„(…) Gdzieś w oddali coś migocze.
Blask rozdziera mgielne szaty.
Szansa na przebudzenie z odrętwienia?
Choć ospale, idą przyciągani jasnym światłem…

Przedzieram się przez szary tłum…
Jestem już blisko…

Dziewczyna na wózku maluje wschód słońca.
Na stoliku porozkładane farby i pędzle.
Wszystko umoczone w niezwykłej jasności.
Stają przy niej by ogrzać dusze.
Topią lodowe serca.
Zielenią umysły.

Ona jest pogodna , szczęśliwa, czaruje zebranych.
Ma ze sobą szelest liści, ciepło słonecznych promieni,
radosne ptasie trele, zieloną łąkę pokrytą kroplami rosy.

Patrzę jak zahipnotyzowana!
Skąd w niej tyle optymizmu?
A gdzie moja radość życia?
Co się stało, że barwy zbladły?
Czemu tego nie dostrzegłam?

Przyglądam się obrazowi, chłonę kolory,
odwzajemniam jej życzliwe spojrzenie…
Ciepłe łzy płyną po policzkach.
Znów czuję!
Przecież to było takie proste!
Żyję! Naprawdę żyję!
Byle znów o tym nie zapomnieć!”

Do końca roku szkolnego

opow

LOKALIZACJA

Rzeszów
Bohaterów 1

E-MAIL

sekretariat@sp16.resman.pl

TELEFON

(17) 748 24 60